Vodički žudiji okupili se na tradicionalnom susretu svih generacija Žudija  pred Cvjetnicu

I ove godine u subotu 23. 03. 2024., pred Cvjetnicu, u župi Vodice upriličen je tradicionalni susret generacija Vodičkih žudija.

Susreti generacija su započeli 2012. na stotu obljetnicu Vodičkih žudija, sa svrhom da se okupe svi Žudiji iz svih generacija koji su sudjelovali u čuvanju Božjega groba u župi Vodice, gaji zajedništvo te da se i nadalje čuva i prenosi bogata pasionska baština povezana s Vazmenim trodnevljem i običajima povezanim s time.

Ovogodišnji trinaesti susret, okupio je pedesetak Žudija koji su se odazvali pozivu i sudjelovanju na sv. Misi.

U župnoj crkvi Našašća sv. Križa su se okupili Žudiji iz nekoliko generacija od onih najmlađih do najstarijih, sudjelovali su zajedno s drugim vjernicima na sv. Misi koju je predvodio župnik don Franjo.

Župnik je pozdravio nazočne generacije te naglasio da je tradicija čuvara Božjega groba koja se manifestira kroz družbu Vodičkih žudija, bogato nasljeđe koje je proizašlo iz vjere naših pređa iz kojega trebamo učiti i koje trebamo čuvati. Nazočne je pozvao da kroz vjeru svjedoče pripadnost Kristu i Crkvi te gaje bogatu tradicijsku baštinu.

Nakon završetka sv. Mise, akademski snimatelj Šime Strikoman, snimio je fotografiju susreta generacija Vodičkih žudija koja je ove godine bila u znaku križa.

Susret je završio bratskim druženjem i večerom u pastoralnom centru koji su pripremili i organizirali Vodički žudiji.